Ar paskolos refinansavimas gali pagerinti žmogaus gyvenimą?

Finansiniame žmogaus pasaulyje paskolos ir kreditavimas yra vienas natūraliausių ir kartu dažniausiai pasitaikančių reiškinių. Retas žmogus galėtu sau leisti nusipirkti gyvenamąjį būstą, automobilį ar įkurti verslą nepasiskolinęs pinigų. Ne paslaptis, kad nutinka įvairiausių situacijų gyvenime kuomet žmogus neturi iš ko padengti gauto kredito ir tenka ieškoti alternatyvų, viena iš tokių – paskolos refinansavimas.

Kas yra paskolos refinansavimas?

Prieš planuodami skolintis pinigų, būtinai įvertinkite savo finansines galimybės, banko siūlomas paskolos sąlygas bei detaliai perskaitykite sutartį. Išsiaiškinkite ar skolos kreditorius suteikia galimybę paskolą padengti ją refinansuojant.

Paskolos refinansavimas yra kreditoriaus suteikta galimybė skolininkui grąžinti nustatytus paskolos  įsipareigojimus padengiant kita paskola. Paprasčiau tariant, tai yra naujas kredito pasiėmimas ir skiriamas padengti ankstesniam finansiniam įsipareigojimui.

Pastaraisiais metais padidėjus bankinio sektoriaus konkurencijai ir į rinką įžengus greitųjų paskolų kreditoriams, refinansavimo paslaugas pradėjo teikti beveik visi šios rinkos žaidėjai. Tai reiškia, kad net jeigu jūsų bankas nėra įtraukęs į jūsų paskolos sutartį refinansavimo galimybės, jūs galite šią paskolą perkelti į vieną iš daugybės bankų, kurie siūlo šias paslaugas. Būtent todėl refinansavimas gali būti įvardintas kaip paskolos perkėlimas iš vienos finansinės įstaigos į kitą.

Dauguma finansinių bendrovių vilioja kitų kreditorių klientus siūlydami jiems paskolos refinansavimo galimybę, papildomai suteikdami geresnes sąlygas: siūlo mažesnes paskolos palūkanų normas ir įmokas, paskirsto mėnesio įmokas pagal klientų poreikius bei dalis bankų siūlo pakeisti ir kreditavimo sąlygas, prailginant grąžinimo terminą ar leidžiant dengti paskolos sumą išankstiniais apmokėjimais ir tokiu būdu ateityje susimažinti mėnesinę palūkanų normą.

Ar paskolos refinansavimas pagerina žmogaus gyvenimą?

kas yra paskolos refinansavimas
Paskolos refinansavimo paslauga gali būti puiki pagalba jeigu susiduriate su finansiniais sunkumais ir negalite jų padengti bei atsiskaityti su kreditoriumi nurodytu laiku. Tokiu atveju ši paslauga tampa gelbėjimosi ratas daugumui įsiskolinusių žmonių.

Tačiau ar nuo to pasikeis ir pagarės jūsų gyvenimas? Gyvenimas gali pasikeisti tik trumpam laikotarpiui, mėnesiui ar keliems kol reikės mokėti kitą priskirtą paskolos įmoką. Reikia nepamiršti to, kad pasinaudojus refinansavimo paslauga, jūs tik padengiate vieno ar kelių mėnesių įmoką, tačiau pati paskolos suma išauga, o iš to seka didesnis paskolos dydis, kuris gali įtakoti mėnesio įmokas į neigiamą pusę arba prailginti paskolos periodą bent keliais metais. Į tai reikėtų atsižvelgti pasirašant paslaugos sutartį.

Svarbu paminėti, kad vieną kartą refinanstuota paskola gali paveikti jūsų kreditingumo reitingą į neigiamą pusę. Paskolos davėjai, kreditavimo įstaigos atsižvelgia į tai ir vertina kaip neigiama faktorių jūsų kredito istorijoje, kuris nurodo, kad jūs buvote nepajėgus išmokėti paskolos pagal nustatytas standartines banko sutarties sąlygas.

Apibendrinant šį straipsnį galima daryti išvadas, kad paskolos refinansavimo paslauga gali padėti skolininkui jam sunkiu laikotarpiu, kuomet jo finansinė padėtis neleidžia laikytis nustatytų paskolos sutarties sąlygų. Kitu atveju reiktų suprasti, kad ši paslauga nebuvo sukurta be reikalo ir niekas, iš geros širdies, jums tikrai nepadeda. Visi turi savo tikslų, bankai teikdami skolos refinansavimą pasididiną paskolos dydį ir sutarties laikotarpį ir taip uždirba papildomas pajamas. Žvelgiant į šią situaciją iš kliento pusės, paskolos refinansavimas ne tik, kad prailgina paskolos laikotarpį, bet ir neigiamai paveikia jūsų kredito reitingą, kuris yra itin svarbus rodiklis nurodantis apie jūsų įsipareigojimų vykdymą. Todėl ši paslauga yra tarsi gelbėjimosi ratas ištikus nelaimei ar blogai susiplanavus savo finansus, tačiau tai neturėtų būti jūsų standartinė kasdienine paslauga.