Kaip valdyti finansus poroje?

Finansai ir romantika, tai dalykai, kurie abu gali padaryti žmones beprotiškai laimingais. Sudėkite juos kartu ir jūs galite tik padvigubinti šią beprotybę. Tačiau, jei jūs esate įsipareigoję kitam žmogui reikia žinoti kaip šios galimos „blogosios beprotybės“ galima išvengti. Nesvarbu, ar esate susituokę, ar keliaujate čia pateikiami keli patarimai, kaip valdyti finansus poroje.

patarimai valdant finansus poroje

Esminiai patarimai, kurie padės valdyti pinigus poroje

– Kalbėkit apie tai – natūralu, kad ne visi yra mokyti kaip elgtis su pinigais, bet tai neturi būti priemonė santykiams nutraukti, jei abi šalys yra visiškai sąžiningos ir bendraujančios, šios situacijos galima išvengti.. Būkite visiškai pasiruošę galimoms skolos, skirtingiems išlaidų įpročiams, verslo idėjoms bei skirtingoms nuomonėms apie pinigus ir finansines vertybes. Šis pasiruošimas leis išvengti rimtesnių konfliktų.

– Finansinė atsakomybė: atėjo laikas parengti ne tik šeimos biudžetą, bet ir išsamų planą, kaip jūs ir jūsų partneris valdysite savo finansus. Kas bus atsakingas už sąskaitų apmokėjimą? Kaip bus priimti finansiniai sprendimai? Kokie principai padės jums, jei nesutiksite vienas su kitu? Pagalvokite kuo daugiau scenarijų ir nuspręskite, kaip su jais elgtis

– Domėkitės: jei niekada negalvojote kaip valdyti savo pinigus kaip suaugęs žmogus tai dar Ne per vėlu. Paimkite internetinius mokymus ar kursą vietos universitete, užsiregistruojate vienos nakties „Workshop‘e“ su savo antrąją puse arba apsilankykite bibliotekoje ir nusipirkite knygoje apie namų finansus – viskas, ką galite padaryti, kad būtų lengviau suprasti savo finansus.

– Nemaišykite verslo ir namų finansų: net jei esate versle su savo sutuoktiniu, įsitikinkite, kad visos verslo paskyros ir sandoriai visiškai atskirti. Neimkite namų ūkio lėšų, kad sumokėtumėte verslo išlaidas, ir atvirkščiai. Įsitikinkite, kad įrašai yra gerai laikomi ir išsamūs.

– Žinokite „santuokinės nuosavybės“ reikšmę: jei nesiruošiate susituokti, vis tiek galite apsaugoti asmeninius ar šeimos turtus, pvz., Nuosavybę ar verslą, nes ji visiškai atskirta nuo jūsų sutuoktinio tiek teorijoje, tiek praktikoje.

– Persvarstykite savo draudimą: kai susituokę, draudimo įmokos gali labai pasikeisti (dažniausiai dėl geresnių aplinkybių). Aplankykite savo draudimo agentą, kad atnaujintumėte savo būseną ir esamą situaciją; ir patikrinkite savo darbo vietą, kad atitinkamai pakoreguotumėte sveikatos priežiūros planus.

– Žinokite savo stipriąsias puses: kai esate susituokę, nėra jokios prasmės eiti „va bank“ dėl kiekvieno paskutinio dalyko, įskaitant finansus. Vienas iš jūsų gali uždirbti daugiau pinigų, ir vienas iš jūsų gali būti geresnėje finansinėje padėtyje ar net mėgautis bendra finansine sėkme!

– Darykite tai, kas veikia: čia yra daug knygų ir programų, kuriose yra šimtai idėjų apie tai, kaip tvarkyti pinigus santuokoje. Tai puiki vieta pradėti; bet svarbu išbandyti šiuos pasiūlymus realiame gyvenime ir daryti tai, kas geriausiai tinka jums ir jūsų antrajai pusei. Išvalykite savo protą iš blogų minčių, o vietoj to raskite tai, kas iš tikrųjų veikia jūsų santykiams ir gyvenimo būdui.

Finansinis gyvenimas poroje yra visiškai skirtingas nei atskirai. Svarbiausiai įvertinkite savo pajamas, pasidarykite bendrą šeimos biudžetą. Nusistatykite bendras mėnesines išlaidas maistui ir mokesčiams ir dėkite tuos pinigus į vieną dėžutę ar taupyklę po vienodą sumą. Visi likę pinigai bus skirti tik jums ir jūsų norams. Tai puiki praktika išvengti ginčų su antrąja puse ateityje.

Pagarbiai,
Rolandas Matusevičius