Kodėl Svarbu Transporto Verslui Prižiūrėti Automobilius?

Transporto įmonės atlieka itin svarbią logistikos proceso funkciją – gabena ir perveža krovinius į reikiamą jų paskirties vietą. Nors lengvieji automobiliai taip pat naudojami krovinių logistikai, jų galimybės yra gana ribotos, ypač, kalbant apie krovinių svorį bei tipą.

Tuo tarpu transporto įmonių vežėjai, vairuojantys sunkvežimius, gali gabenti daug platesnio spektro tipo krovinius: nuo lengvo svorio siuntų, kaip maisto produktai, gėrimai ar augalai, iki sunkiasvorių, kaip galvijai ar lengvosios transporto priemonės. Be to, per metus nuvažiuojamas sunkvežimio kilometražas neretai siekia kelis šimtus tūkstančių kilometrų.

Taigi krovinių gabenimas sunkvežimiais – itin paklausi ir funkcionali paslauga, padedanti užtikrinti efektyvų logistikos procesą. Tad transporto įmonėms, teikiančioms krovinių gabenimo sunkvežimiais paslaugas, sunkvežimių servisas – ypač aktualus. 

Kodėl sunkvežimių servisas ir tikslinga bei reguliari jų priežiūra turi tapti kiekvienos transporto įmonės prioritetu?

Iš pirmo žvilgsnio nepastebimi gedimai gali būti pavojingi

Jei sunkvežimiui nėra atliekama reguliari apžiūra, didėja tikimybė, kad nebus pastebėti smulkūs gedimai, sutrikusi kokių nors dalių veikla ar pasenusios detalės. O tai gali lemti situacijas, kai iki tol sėkmingai vairuotas sunkvežimis netikėtai sugęsta ar netgi sukelia avariją. 

Be to, uždelstas gedimų taisymas ar susidevėjusių detalių nepakeitimas neretai išauga į daug rimtesnes problemas, sukeliančias didelių finansinių nuostolių. Finansiniai nuostoliai padidėja ne tik dėl uždelsto transporto priemonės taisymo (kadangi, kaip taisyklė, nesprendžiama problema tik auga), bet ir dėl to, kad sugedęs sunkvežimis kurį laiką nebegali atlikti savo funkcijų.

Tik reguliari transporto priemonės apžiūra užtikrina jos ilgaamžišką ir sėkmingą veikimą. Tai svarbu ir dėl sunkvežimio vairuotojo bei kitų eismo dalyvių saugumo – nesirūpinimas transporto priemone gali kainuoti ir žmogaus gyvybę.

Net ir statistika rodo, kad daugelis nelaimingų įvykių kelyje, sukeltų sunkvežimių vairuotojų, įvyksta dėl prastos transporto priemonės būklės.

Reguliariai – kas metus – atliekama sunkvežimio apžiūra ir diagnostika yra pagrindinė prevencijos priemonė, siekiant užkirsti kelią pertekliniams gedimams, brangiai kainuojančiam jų remontui ar sumažėjusiam transporto priemonės pajėgumui.

Kaip vyksta apžiūra?

Be to, reguliariai atliekama sunkvežimio diagnostika leidžia pastebėti riziką keliančius transporto priemonės pakitimus ir pagal tai pritaikyti geriausius finansų bei laiko sąnaudas taupančius sprendimo būdus.  

Profesionaliai atliekamas sunkvežimių servisas apima:

  • Transporto priemonės testavimą ir jos veikimo efektyvumo diagnostiką (pavyzdžiui, įvertinant variklio pajėgumo, nuvažiuoto  kilometražo, degalų naudojimo rodiklius);
  • Transporto priemonės skysčių ir tepalų keitimą;
  • Detalių apžiūrą ir jų atnaujinimą arba keitimą;
  • Saugos diržų, veidrodėlių patikrinimą;
  • Transporto priemonės valymą;
  • Tam tikrų patobulinimų įdiegimą;
  • Įvairių gedimų remontą.

Be viso to, sunkvežimio apžiūra gali būti atliekama atsižvelgiant į indvidualius transporto įmonės poreikius ir iškeltas problemas. Sunkvežimio apžiūros metodai ir būtini atnaujinimai taip pat gali priklausyti ir nuo metų laiko.

Kasmetinis sunkvežimių servisas – taupo laiką, pinigus, reputaciją

Jeigu esate verslininkas ir vystote transporto įmonę ir užsiimate krovinių pervežimu sunkvežimiais, žinote, kad netikėtas sunkvežimio gedimas gali sukelti problemų ne tik dėl reikalingo remonto ir to sukeltų finansinių bei laiko nuostolių, tačiau ir dėl prarasto klientų pasitikėjimo.

Visuomet norisi tikėti, kad transporto priemonės veikimas sutriks situacijoje, kada bus lengva rasti sprendimo būdą – ar tai būtų transporto priemonės keitimas, ar reiso perkelimas. Tačiau svarbu suprasti, kad gedimas gali įvykti netikėčiausioje situacijoje, ir sukelti rimtą eismo įvykį ar gabenamo krovinio praradimą.

Tad jei norite išvengti didelių finansinių ir laiko nuostolių, įmonės veiklos sutrikimų ar netgi reputacijos praradimo – pasirūpinkite profesionalia ir reguliaria kasmetine transporto priemonės apžiūra.