LEGO grupės patirti nuostoliai ir planas 2018 m.

Lego Grupė dabar rengiasi atnaujinti įmonę, siekdama įgyvendinti ilgalaikes ambicijas pasiekti daugiau gerbėjų visame pasaulyje su neįkainojama patirtimi.

2017 m. Pirmojo pusmečio finansiniai rezultatai (palyginti su 2016 m. Pirmąja pusėn)

Pajamos sumažėjo 5 proc. Iki 14,9 mlrd.  palyginti su 15,7 mlrd.

Veiklos pelnas sumažėjo 6 proc. Iki 4,4 mlrd.  palyginti su 4,7 mlrd. Danijos kronų.

Grynasis pelnas, lygus 3 mlrd. Danijos kronų, yra 3 proc. mažesnis, palyginti su 3,5 mlrd.

Pinigų srautai iš pagrindinės veiklos sudarė 4,6 mlrd. Danijos kronų, palyginti su 2016 m. 3,9 mlrd. Danijos kronų

„LEGO Group“ šiandien paskelbė fiskalinius rezultatus už pirmąjį pusmetį, kuris baigiasi 2017 m. Birželio 30 d.. Pajamos per laikotarpį sudarė 14,9 mlrd. Danijos kronų, o tai sumažėjo 5 proc., Palyginti su 2016 m. Pirmąja puse. Veiklos rezultatai visose rinkos srityse buvo nevienodi. Tokiose rinkose kaip Jungtinės Valstijos ir kai kuriose Europos dalyse pajamos sumažėjo, o augančios rinkos, tokios kaip Kinija, pajamos išaugo dvigubai.

Veiklos pelnas buvo 4,4 mlrd. Danijos kronų, sumažėjęs 6 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m. Tai lėmė mažesnės pajamos ir didesnės sąnaudos, susijusios su investicijomis į gamybos pajėgumus ir organizaciniais pajėgumais, kurių buvo siekiama paremti didesnius lūkesčius dėl pajamų, kurių nepavyko įvykdyti.

LEGO grupės pirmininkas Jorgenas Vigas Knudstorpas sakė: „Mes nusivylę pajamų mažėjimu mūsų pagrindinėse rinkose, ir mes ėmėmės priemonių šiam klausimui spręsti.

„Mes glaudžiai bendradarbiaujame su savo partneriais ir esame įsitikinę, kad turime ilgalaikį potencialą pasiekti daugiau vaikų mūsų gerai žinomose Europos ir JAV rinkose. Mes taip pat matome stiprias augimo galimybes augančiose rinkose, tokiose kaip Kinija.“

Per pirmąjį metų pusmetį kai kurios iš geriausiai veikiančių temų buvo „LEGO City“, „LEGO Friends“, „LEGO Duplo“ ir „LEGO Technic“ klasika, o „LEGO Batman“ filmų produktai taip pat buvo puikus klientų atsakymas į naują serijos paleidimą. Visus šiuos žaidimus galima buvo ir yra įsigyti Lietuvoje.

Per pastaruosius penkerius metus LEGO grupė sukūrė vis sudėtingesnę ir galingesnę organizaciją, remiančią pasaulinį dviejų skaitmenų augimą.

Knudstorpas sakė: Šiuo metu mes įtraukėme į organizaciją sudėtingumą, o tai savo ruožtu dar labiau apsunkina mūsų augimą. Todėl mes dabar paspaudėme visos grupės atnaujinimo mygtuką. Tai reiškia, kad mes pastatysime mažesnę ir mažiau sudėtingą organizaciją, nei turime šiandien, o tai supaprastins mūsų verslo modelį, kad pasiektų daugiau vaikų. Tai taip pat turės įtakos mūsų išlaidoms. Galiausiai, kai kuriose rinkose atkūrimas reikalauja išvalyti atsargas visoje vertės grandinėje. Darbas vyksta gerai.

Naujoji organizacija padidins „LEGO“ grupės dėmesį savo rinkoms ir klientams visame pasaulyje.

Remiantis planais, „LEGO grupė“ mano, kad jos bendras pasaulinis darbo jėgos poreikis turėtų sumažėti maždaug aštuoniais procentai. Tai turės įtakos maždaug 1400 darbo pozicijoms.

„Mes labai atsiprašome dėl pakeitimų, galinčių trukdyti daugelio mūsų kolegų gyvenimui. Mūsų kolegos kiekvieną dieną tiekia daug aistros į savo darbą ir esame labai dėkingi už tai. Deja, mums labai svarbu priimti šiuos griežtus sprendimus“, – sakė Knudstorp.

„Mes tikime, kad mūsų svarbiausias indėlis į visuomenę yra per kūrybingą LEGO žaidimų patirtį, nes žaidimas yra labai svarbus vaikų mokymuisi ir vystymuisi. LEGO žaidimai skatina vaikus spręsti problemas, bendradarbiauti, atrasti ir įsivaizduoti.

Šaltinis: lego.com